Vianoce s výtvarným umením 2014

Unavuje vás predvianočný zhon? Neviete, čo dať vašim blízkym pod vianočný stromček? Príďte 9. 12. 2014 do priestorov Zvolenského zámku! Strávite u nás pohodový večer s výtvarným umením a možno tu nájdete aj ten správny darček.

Program:

• 17:00 Kúp a získaj zadarmo
Čo tak obdarovať blízkych peknou knihou alebo katalógom o výtvarnom umení, originálnym zápisníkom či perom? Bude si naozaj z čoho vyberať a ešte k tomu aj za skvelé ceny. Ku každej zakúpenej knihe, katalógu či inému tovaru dostanete ako bonus katalógy zadarmo (zadarmo budú vybrané katalógy, prevažne staršieho vydania). Aby bola správna vianočná atmosféra, ponúkneme vám aj vianočný punč.
• 17:00 Recyklované ozdoby
Chýbajú vám originálne ozdoby na vianočný stromček? Príďte aj s vašimi deťmi na náš tvorivý ateliér a spoločne si ich vytvoríme zo starých vyradených katalógov o výtvarnom umení.
• 18:00 O výtvarnom umení pod vianočným stromčekom / Lucia Gavulová: STANO FILKO
Ponúkneme vám posledný tohtoročný výklad z cyklu Stretnutia s výtvarným umením. Tentokrát privítame Luciu Gavulovú, ktorá vo výklade predstaví tvorbu Stana Filka. Dielo Stana Filka (1937) asi najväčšmi asociuje pocit „neobsiahnuteľnosti“ – obsahovej i formálnej. Množstvo dojmov, odkazov, symbolov, filozofických konotácií a osobitá atmosféra jeho výstupov je to, čo zaujme na prvý pohľad. Nie je ničím výnimočným sa pri snahe o orientáciu vo Filkovom univerze „stratiť“, k čomu môže dopomôcť aj variabilita jeho výtvarného jazyka či mediálna širokospektrálnosť. Napriek tomu sa jeho tvorba dá aspoň orientačne kategorizovať podľa období, ktoré strávil na Slovensku, alebo v emigrácii. Témou výkladu budú ukážky z rôznych autorových tvorivých etáp.
• 19:30 Vianočná tombola
Ak ani na konci podujatia nebudete mať ten správny darček, môžete ho vyhrať v našej vianočnej tombole.

Informácie:

Vstup na celé podujatie bude zadarmo.
Bližšie informácie o ponuke: www.sng.sk, lektori.zvolen@sng.sk, tel.: 045/2453 001