KOMIKS | študentské cestovateľské portfólio

31. marec 2016 — 1. máj 2019
Kurátorka: Zuzana Gažíková, Dávid Marcin

Komiks je u nás stále populárnejšia, na ikonickosti založená vizuálna forma pretlmočenia informácií, ktorá môže, ale nemusí byť doplnená textom. Výstava sprostredkuje pohľad na najmladšiu scénu v oblasti komiksovej tvorby na Slovensku. Nová generácia slovenských tvorcov komiksov autorského charakteru prináša do tejto oblasti široké žánrové aj formálne spektrum.

Prezentovaných autorov spája spoločné štúdium na Vysokej škole výtvarných umení. Študujú v rôznych ateliéroch, ale popri svojej hlavnej profilácii sa venujú aj tvorbe komiksu. V Galérii Ľudovíta Fullu odprezentujú svoje najnovšie práce, tento raz na cestovateľskú tému.

Komiksy: Filip Bandručin, Zuzana Barutová, Emília Blašková, Michala Eliášová, Martin Engler, Lukáš Freytag, Satoko Fukui, Eliška Kováčiková, Kristína Kubáňová , Dávid Marcin, Branislav Novotný, Marta Meszárošová, Eva Mária Ondová, Adela Režná, Klára Štefanovičová, Veronika Trnečková (Grafika a iné média), Milan Paňko, Denisa Závodská (Reštaurovanie)

Návrhy obálky pre študentský komiksový časopis POMIMO: Zuzana Barutová, Martin Engler, Soňa Hudoková , Dávid Marcin, Branislav Novotný, Eva Mária Ondová, Martin Schwarz, (Grafika a iné média)

Spoluorganizátor Spoločnosť Kolomana Sokola, o.z.