Christoph Keller (*1967) vo svojej tvorbe využíva diskurzívne možnosti umenia na skúmanie témy vedy a jej utópií a jeho inštalácie pripomínajú experimentálne konfigurácie.

Keller ukončil postgraduálne štúdium na Kunsthochschule für Medien v Kolíne, predtým študoval matematiku a fyziku v Berlíne a v Santiagu de Chile. Odvtedy sa ako výtvarný umelec zúčastnil na mnohých medzinárodných výstavách napríklad na Lyon Biennale, v Hamburgu, v Argentíne, Bienal do Mercosul, Porto Alegre, v Brazíĺii, Musée des Abattoirs v Toulouse, Artfocus Jerusalem, Made in Germany alebo na samostatných výstavách v Observatorium im Kunstverein Braunschweig alebo v Centre Georges Pompidouv Paríži a ďaľších.

Za svoju prácu získal rôzne ocenenia a štipendiá, napr. Ars Viva Preis za umenie a vedu, das P.S.1-štipendium v New Yorku, Recollets-štipendium v Paríži a BM-Suma v Istanbule. Christoph Keller žije a pracuje v Berlíne.

Prednáška nemeckého umelca je spojená s otvorením francúzsko-nemeckej edície Open Studio za účasti veľvyslancov z Nemecka a Francúzska a uskutoční sa v anglickom jazyku.