PONUKA VZDELÁVACÍCH PROGRAMOV PRE PREDŠKOLSKÉ ROČNÍKY MŠ – FAREBNÝ SVET MALIARA BODKU

september 2015 – jún 2016

Pre deti predškolských ročníkov MŠ sme na školský rok 2015/2016 pripravili ponuku vzdelávacích a tvorivých aktivít zoznamujúcich s našimi stálymi expozíciami i s históriou zámku. Programy využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky a sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby a požiadavky detí.

Informácie a objednávky

Na každý program je potrebné sa vopred objednať.

Cena animačného programu:
0,50 € / dieťa MŠ,
školy na území mesta Zvolen 0,20 € / dieťa MŠ,
pedagogický dozor zdarma.

Informácie o obsahu a termínoch konania vám radi poskytneme na nižšie uvedených kontaktoch.

Kontakt:
PhDr. Silvia Čatayová, PaedDr. Mária Ťavodová
Oddelenie galerijnej pedagogiky, SNG Zvolenský zámok
+421 452 453 001
lektori.zvolen@sng.sk

FAREBNÝ SVET MALIARA BODKU

cyklus animačných programov | MŠ | 45 min.

Ide o podujatie, ktoré prostredníctvom piatich stretnutí priblíži deťom svet umenia. Postupne sa zoznámia s témami, ktoré súvisia s galériou, umeleckými dielami, ale aj s históriou zámku. Sprievodcom v tomto svete je im maliar Bodka. Spoločne zažijú veľa zábavy, zistia, aké tajomstvá ukrývajú sochy a obrazy, naučia sa namiešať si farby, opraviť obraz či vymodelovať si svoj vlastný symbol. Jednotlivé programy možno po dohode absolvovať aj samostatne.

Čo bolo, kým nebolo...

september, október

Ako sa žilo v zámku pred mnohými storočiami? Kto v ňom býval, kým v ňom nezriadili galériu? A čo to je vlastne tá galéria? Toto všetko a oveľa viac na úvodnom stretnutí deťom porozpráva maliar Bodka. Čo nebude vedieť Bodka, odhalí čarovná mapa.

Kuk do maliarskej dielne

november – január

Na druhom stretnutí spoločne navštívime Bodkov ateliér a povieme si, čo všetko maliar potrebuje, aby mohol namaľovať obraz. Vyskúšame si miešanie farieb a dozvieme sa, aké krásne obrazy vznikajú, keď sú farby na papieri kamošky, ale aj čo sa môže stať, keď sa farby na papieri poškriepia.

Pozor, obraz!

február, marec

Bodka bol nepozorný a poškodil obraz. Koľko práce s ním potom mali tety a ujovia v galérii a či sa ho podarilo opraviť, sa dozvieme na treťom stretnutí. Povieme si, či sa smie v galérii kričať, bežať alebo dotýkať obrazov a tiež, kto sa v galérii stará o umelecké diela a ako sa opravujú obrazy. No a samozrejme na záver pomôžeme Bodkovi opraviť poškodený obraz.

Aha, socha!

apríl, máj

Na štvrtom stretnutí sa pozrieme na sochy. Povieme si, kto je sochár a z čoho a ako sa sochy robia. Spoločne zistíme, či sa sochy vedia hýbať, a či sa môže z človeka stať socha. Nakoniec zapojíme do práce šikovné prsty a niečo si vymodelujeme.

Ak máš dobrodružstvo rád, s obrazmi si kamarát

máj, jún

Po celoročnom spoznávaní galérie sa z detí stali malí odborníci na výtvarné umenie. Za odmenu ich preto Bodka vezme na výlet do sveta obrazov, v ktorom navštívia starý hrad v Nizozemsku, pozdravia zvieratá v ZOO a okúpu sa v holandskom mori. Na záver si urobia foto z výletu a hurá na prázdniny!