2. 8. | Nakladačka

19:00 | Letný pavilón

Mladý pes n.o. v spolupráci s SNG a Progressbarom prináša neúprosný súboj medzi vedcami a umelcami v hraní indie počítačovej hry s názvom Druid Soccer! Výsledok epického boja sa dozviete už 2. augusta v Letnom pavilóne SNG.

Indie hry je pomenovanie pre skupinu hier, ktoré vytvorili jednotlivci alebo malé štúdiá. Mladý pes vám na pár počítačoch prinesie na vyskúšanie výber tých, ktoré sú šírené zdarma a predpokladáme, že vytvorené z čistej lásky k zbesilému klikaniu myškou.

Ďalšiu časť programu zabezpečia maniaci z Progressbaru, bude prednáška o internetovej mene Bitcoin, ktorá nie je kontrolovaná žiadnou oficiálnou inštitúciou a jej kurz sa vytvára čisto na základe trhu. Prinesú i 3D tlačiareň, budete mať možnosť si navrhnúť a vytlačiť svoj vlastný model.

Na Nakladačku sa chystá i Zuzana Husárová a Ľubomír Drakh Panák, v priestore nainštalujú svoje interaktívne inštalácie elektronickej poézie, ktoré je možné ovládať pohybom. Zuzana sa písaniu elektronickej poézie venuje už roky, predmet s obdobným názvom vyučovala dokonca i na prestížnej MIT.

Podujatie začína o 19:00, turnaj je naplánovaný na 21:00. Maximálny počet hráčov v jednom tíme je desať, prihlásiť sa je možné na maily mladypes@mladypes.sk. Prihlasovanie sa uzatvára dve hodiny pred začiatkom podujatia alebo po naplnení maximálneho počtu hráčov v tímoch.

Ak bude pršať, akcia sa koná v Kinosále SNG (Admin. budova,1. posch., Riečna 1).

4. - 5. 8. | Branné cvičenie/stanovačka

Stanovali ste už niekedy v centre Bratislavy? Strávili ste už noc v Slovenskej národnej galérii?

Prvý augustový víkend si môžete postaviť stan v Letnom pavilóne SNG a zúčastniť sa tak špeciálneho sprievodného programu k výstave Prerušená pieseň.

Spája výstavu venovanú socialistickému realizmu 50. rokov Prerušená pieseň s úspešným priestorom Letného pavilónu SNG.

Čo vás počas niekoľkých večerných, nočných a ranných hodín čaká? Nočná prehliadka výstavy Prerušená pieseň s kurátorkou Alexandrou Kusou, prednáška Lucie Segľovej o výchove socialistického človeka, premietanie televízneho dokumentu o pionieroch, školenie o používaní plynových masiek a tiež skúšanie..a na záver - rozvcička a "kapitalisticke" raňajky.

Táborovými vedúcimi sú za SNG Alexandra Kusá a československý rozmer zabezpečí Ondřej Cihlář z VOSTO5.

Začiatok v sobotu 4. augusta o 18:00 až do nedele 5. augusta rána.

Vstupné: 9 €

Kapacita je 30 účastníkov. Do 3. augusta sa rezervujte na adrese: zuzana.palicova@sng.sk alebo telefónnom čísle 02/204 76131.

5. 8. | Siesta v galérii

17:00 | Esterházyho palác

Pohodový nedeľný výklad na výstave Prerušená pieseň.

10. 8. | Hudobné piatky / Michael Priest (Hochspannung!)

19:00 - 22:30 | Letný pavilón, Rázusovo nábr. 2

V letnom pavilóne si počas augusta môžete každý piatok podvečer užiť hudbu rôznych žánrov na počúvanie aj tancovanie.

15. 8. | 5 finalistov, 5 mesiacov, 5 miest

19:00 | Letný pavilón, nádvorie VK

Inštalácia tohtoročného finalistu prestížnej Ceny Jindřicha Chalupeckého Jiřího Thýna s názvom Od osobného k všeobecnému bude možné vidieť počas dvoch týždňov od stredy 15. augusta v priestore špeciálneho architektonického modulu umiestneného v Letnom pavilóne Slovenskej národnej galérie v Bratislave.

Samotná akcia otvárajúca sprievodný program tejto najprestížnejšej výtvarnej ceny pre českých umelcov do 35 rokov sa začne o 19.00 hod. V rámci sprievodného programu nazvaného 5 finalistov, 5 mesiacov, 5 miest sa môžu ľudia zoznámiť s tvorbou fotografa Jiřího Thýna. Nasledovať bude debata s autorom a hudobný program, akcia je prístupná pre verejnosť bezplatne.

16. 8. | Letné večery na výstave Prerušená pieseň

18:00 | Esterházyho palác

Vychutnajte si prehliadku výstav v SNG v podvečerných hodinách s pohárom chladeného sektu.

Téma: Benkova opona – privlastnenie slovenských modernistov režimom 50. rokov

19. 8. | Siesta v galérii

17:00 | Esterházyho palác

Pohodový nedeľný výklad na výstave Moderna.

23. 8. | Letný večer na výstave Moderna

18:00 | Esterházyho palác a Letný pavilón SNG

Téma: Je možné byť slovenským umelcom a zároveň umelcom moderným? Prehliadka výstavy a diskusia s kurátorkou Katarinou Bajcurovou.

24. 8. | Hudobné piatky / Dj Bisley & DJ Ricki Fitz

19:00 - 22:30 | Letný pavilón, Rázusovo nábr. 2

V Letnom pavilóne si počas augusta môžete každý piatok podvečer užiť hudbu rôznych žánrov na počúvanie aj tancovanie.