Autorský výklad na výstave Martin Kollar

Streda 16. 12. | 18.00 | EP, 2. poschodie

Prehliadka výstavy s výkladom Martina Kollara a projekcia jeho autorského dokumentárneho filmu Autoportrét (réžia, scenár, kamera M. Kollár, 2012, 10′).

Dokladom rešpektovanej pozície Martina Kollara na fotografickej scéne bola aj jeho účasť na medzinárodnom projekte nazvanom This Place, iniciovanom francúzskym fotografom Frédéricom Brennerom a podporovanom o. i. aj Metropolitným múzeom v New Yorku. Do projektu bolo vybraných 12 medzinárodne uznávaných fotografov – okrem Martina Kollara Stephen Shore, Gilles Peress, Jeff Wall, Thomas Struth, Josef Koudelka, Nick Waplington, Fazal Sheikh a ďalší, ktorí mali stráviť minimálne 6 mesiacov v Izraeli a časti Palestíny a podľa vlastného uváženia pripraviť fotografie, ktoré „sa pýtajú na esenciálne otázky o kultúre, spoločnosti, vnútornom živote jednotlivých ľudí“.

Výstava M. Kollara Field trip / Exkurzia v SNG predstavuje fotografie zo súboru, ktorý vznikal počas jeho pobytu v Izraeli od novembra 2009 do februára 2011 ako súčasť tohto prestížneho medzinárodného projektu.

Vstupné: 2 €