2. 2. l Siesta v galérii: Zaujatí krásou

15.00 l 3. poschodie Esterházyho paláca

Nedeľný pohodový výklad s lektorkou Zuzanou Palicovou prierezovo predstaví celú výstavu.

Vstup voľný

6. 2. l SNG Nažive! Zajtra sa pekne obleč, príde fotograf

18.00 - 22.00 l Esterházyho palác

Multižánrový program SNG nažive! ožíva v roku 2014 na úspešnej výstave Zaujatí krásou, ktorá sa venuje dokumentárnej fotografii 50. rokov. Budeme diskutovať, fotiť sa, pripravili sme workshop a špeciálnu komentovanú prehliadku skvelého českého historika Martina Franca. Môžete sa zapojiť do vedomostného kvízu, niečo vyhrať, alebo si v kníhkupectve Ex Libris kúpiť špeciálne zaujímavé knihy z vydavateľstva Academia.

Program:
18.00 Moderátor Peter Michalík a jeho hostia – kurátor Aurel Hrabušický a český historik Martin Franc
18.00 – 20. 30 Workshop: Hlavne konštruktívne
19.00 Fotenie s...
20.00 komentovaná prehliadka výstavy s historikom Martinom Francom.

Vstupné dobrovoľné

9. 2. l Siesta v galérií: Zaujatí krásou

15.00 l 3. poschodie Esterházyho paláca

Nedeľný pohodový výklad s lektorom Ľubošom Lehockým prierezovo predstaví celú výstavu.

Vstup voľný

11. 2. l Open Studio: Zuzanna Janin

17.00 l Berlinka

Zuzanna Janin je poľská umelkyňa, ktorej tvorba zahŕňa rôzne médiá – sochu, videá, inštalácie, fotografie či performancie. Ústrednými témami autorky sú priestor, pamäť a čas, a vzťahy, ktoré sa medzi nimi utvárajú. Open Studio je vzdelávací projekt Ateliéru Ilony Németh (Katedra intermédií a multimédií VŠVU).

12. 2. l Modré hory / koncert

20.00 l Berlinka

Modré Hory sú po piatich rokoch opäť medzi nami. Koncom minulého roka vyšiel Big Beat, druhý album kultového nekonformného projektu raperov Beneho a Lyrika. Po slávnom debute a nemenej slávnych koncertoch v roku 2008 sú Modré Hory staršie o päťročnicu. Bene a Lyrik sú ešte viac vyšľahaní mestom, svetom a životom. Poslucháčske reakcie na Big Beat sú fantastické. Nový koncertný rok Modrých Hôr začína v Berlinke – kaviarni SNG.

Vstupné 5 / 7€ , www.vstupenka.sk

13. 2. l Prednáška: teatrologička Soňa Šimková (VŠMU) prednáša o divadelnej tvorbe Roberta Wilsona

18.00 l Berlinka

Sprievodný program aktuálnej výstavy SNG Robert Wilson. Videoportréty.
Soňa Šimková pôsobí ako profesorka na Divadelnej fakulte VŠMU, je autorka mnohých knižných publikácií, učebníc, vedeckých a odborných štúdií o súčasnom európskom divadle, za teatrologickú činnosť dostala viacero ocenení. Súčasťou prednášky v SNG bude premietanie ukážok z inscenácií R. Wilsona.

Vstup voľný

14. 2. l BookOBRAZY: Večerníček s Mimi a Lízou

16.30 - 18.00 l Berlinka

Stretnutie pre deti, knihy a obrazy. Tentokrát spoločne odhalíme nielen knižné, ale aj televízne zákutia. Ako sa podľa knižky vyrobí krátky film? Príďte si pozrieť nový animovaný večerníček Mimi a Líza, ako ste ho ešte nevideli – do nášho kina a porozprávajte sa s jeho tvorcami.
Rezervácie: barbora.jurinova@sng.sk

Vstupné 2 € pre celú rodinu

16. 2. l Spoločná nedeľa v galérii: Krása konštrukcie

15.00 - 17.00 l 3. poschodie Esterházyho paláca Spoločná nedeľa v galérii je tvorivý a zábavný rodinný program, ktorý do objavovania umenia zapája celú rodinu. Program prebieha ako dvojhodinový celok, ktorý má svoju tému a pointu, tentoraz inšpirovanú výstavou Zaujatí krásou. 50. roky v dokumentárnej fotografii. Vstupné 3 € pre celú rodinu

20. 2. l Kurátorský výklad: Nestála expozícia SNG

17.00 l 1. poschodie Esterházyho paláca

Novootvorenou dočasnou expozíciou historických zbierok SNG, ktorá po uzavretí stálych expozícií kvôli rekonštrukcii areálu Vodných kasární predstavuje výber najvýznamnejších zbierkových fondov galérie obdobia gotiky a baroka, kurátorka sprevádza Katarína Chmelinová
Vstupné 4,50 / 2,25 €

20. 2. l Thursday Art Talk: Robert Wilson

19.00 l 2nd floor, Esterházy Palace

Explore the current exhibitions of the gallery in the evening with a glass of wine. This time we will introduce you into the world of famous American theatre designer Robert Wilson and his Voom Portraits. Wilson’s extravagant visual style was always saturated, full of impulses and strongly stylized. We have never had such a high-tech exhibition at the SNG...

Permission 3 €

22. 2. l Koncert: Solamente naturali

18.00 l Átrium Esterházyho paláca

Súbor pre starú hudbu interpretovanú na dobových nástrojoch v cykle Musica poetica da camera uvedie židovskú hudbu z manuskriptu 18. storočia. Počas koncertu sú v predaji CD Solamente naturali, realizované pre mnohé nahrávacie spoločnosti.

Vstupné 4 / 2 €, Priatelia SNG vstup voľný

23. 2. l Siesta v galérii – Zaujatí krásou. 50. roky v dokumentárnej fotografii

15.00 l 3. poschodie Esterházyho paláca

Nedeľný pohodový výklad s lektormi Zuzanou Palicovou a Vladom Malastom prierezovo predstaví celú výstavu.

Vstup voľný

27. 2. l Filmové podnety

18.30 l Berlinka

Pokračujeme v pravidelných večeroch so študentskými dokumentárnymi filmami, ktoré slúžia ako podnety na diskusie so zaujímavými hosťami z rôznych oblastí. Máte možnosť vzhliadnuť filmy, ku ktorým sa v bežnom kine nedostanete a zapojiť sa do debát k témam, ktoré často vzbudzujú emócie či množstvo otázok. Na február sme pre vás pripravili krátky anketový film Hlava štátu, ktorý je viac než aktuálny tesne pred ďalšími prezidetskými voľbami. Kto je to prezident? Akú má funkciu a aký by mal byť? Akého prezidenta si ľudia predstavujú?

Vstup voľný

každú stredu l Tvorivá streda

17.00 - 18.30 l Ateliér

Strávte tvorivé popoludnie v galérii pred originálmi umeleckých diel. Vyskúšate si netradičné výtvarné materiály, nové techniky a zrealizujete vlastné tvorivé nápady.
Program pre rodičov s deťmi od 4 – 7 rokov.
Rezervácie: barbora.jurinova@sng.sk
Vstupné 2 € pre celú rodinu