18. 6. l Literatúra vo výklade

18.00 l Ex Libris

Tentokrát sa budeme v útulnom kníhkupectve Ex Libris v SNG rozprávať o detskej literatúre, o tom s akými problémami či radosťami sa stretáva jej prekladateľka či priamo vydavateľ. Ako si vyberajú tituly? Aké detské knihy dnes vychádzajú? Čo sme čítali my a čo dnešné deti? Čo detskej knihe nesmie chýbať a čo kľudne môžeme oželieť? Vydavateľ, spisovateľ, divadelný režisér Silvester Lavrík a prekladateľka Eva Lavríková nám porozprávajú o peripetiách literatúry. Prídite s nami stráviť príjemný podvečer.

Vstup voľný

19. 6. l Ľubomír Ďurček / Situačné modely komunikácie / Časť druhá.

18.00 l Berlinka

Prezentácia DVD, ktoré vyšlo pri príležitosti autorovej výstavy Situačné modely komunikácie v SNG Bratislava (2013) – reinštalácie retrospektívnej výstavy Ľubomír Ďurček, Modely komunikácie (Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici, 2012). DVD zaznamenáva dielo konceptuálneho umelca Ľubomíra Ďurčeka, texty Miry Keratovej, Jána Budaja a Jozefa Macka. Interaktívna aplikácia DVD Ján Šicko, vydala Stredoslovenská galéria Banská Bystrica, 2013. Súčasťou programu je diskusia, ktorú bude viesť kurátorka oboch výstav Mira Keratová s autorom a hosťami.

Vstup voľný

21. 6. l O kvetoch: Sklo, odlesk, pominuteľnosť

14.00 - 17.00 l Berlinka

Rôznym aranžovaním kvetín a rastlín vo vázach sa vo výtvarnom umení komunikovali celkom rozdielne významy, od života až po smrť. Kurátorské rozprávanie aj o pominuteľnosti, ktorú rezané kvety vo váze predstavujú. Uviažeme kyticu do vázy, budeme pracovať s pivóniou, kosatcom, ľaliou… Posledný z cyklu workshopov O kvetoch prináša opäť spojenie príbehov z dejín umenia v rozprávaní kurátorky Zuzany Ludíkovej a praktickej dielne pod vedením architektiek a floristiek Moniky Vargovej a Lenky Vargovej. Jeho absolvovaním získavate vlastný kvetinový aranžmán, praktickú skúsenosť s viazaním kvetov, ale aj balík plný informácií a rád. Počas podujatia bude zabezpečené občerstvenie, špecialitou bude bylinný likér Bentianna.

Cena & platba
Pre verejnosť 49 €/ workshop, Pre Klub priateľov 45 €/ workshop
Kapacita: 20 osôb. Potrebná rezervácia a platba do 3 dní od potvrdenia
Info a rezervácia: zuzana.palicova@sng.sk
SNG, Café Berlinka, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava

22. 6. l Spoločná nedeľa v galérii: Letný nedeľný špeciál / Mačka vo vreci

15.00

Mačka – šelma chovaná ako domáce zviera. Mackať – hmatať. Mačkať– húžvať. V, vo – predložka vyjadrujúca miesto, kde sa koná dej, prostredie alebo všeobecný priestorový význam. Vrece - obdĺžnikový obal na spodku spojený, určený na prenášanie alebo uskladňovanie materiálu. Nechajte sa prekvapiť a objavte umenie tam a tak, ako by ste ho nečakali!
Rezervácie: barbora.jurinova@sng.sk

229. 6. l Siesta v galérii: nestex / nestála expozícia SNG

15.00 l 1. poschodie EP

Nedeľný pohodový výklad s lektorom prierezovo predstaví Nestálu expozíciu gotiky a baroka SNG
Vstup voľný