OPEN CALL | Vianočný stromček 2015

_od roku 2010 pozýva Slovenská národná galéria výtvarníkov a dizajnérov, aby pre nás ozdobili vianočný stromček. Tento rok chceme postupovať trochu inak, preto vyhlasujeme prvú tohtoročnú vianočnú súťaž a vyzývame vizuálnych tvorcov (výtvarníkov, dizajnérov, fotografov, architektov...), aby nám zaslali svoje návrhy na výstavný projekt Vianočný stromček pre SNG v intenciách vymedzených súčasným umením.

Termín uzávierky je 30. október 2015.

PODMIENKY PRIHLÁSENIA DO SÚŤAŽE:

– vianočný stromček nemusí, ale môže obsahovať reálny strom;
– vianočný stromček môže byť inštaláciou, objektom, zvukovou inštaláciou, svetelným objektom, tancujúcim dervišom... ;
– vianočný stromček chápeme ako výstavu súčasného vizuálneho umenia;
– stromček by mal byť umiestnený vo verejných priestoroch SNG (kníhkupectvo Ex Libris v SNG, vstup do Esterházyho paláca, kaviareň Berlinka, výklad...).

Prihlásiť sa môžete zaslaním návrhu či skice s krátkym popisom navrhovaného diela a návrhom rozpočtu – a to do 30. októbra 2015 na adresu dasa.pestova@sng.sk. O víťazovi rozhodne porota v zložení: Lucia Gregorová Stach, Bohdana Hromádková a Magdaléna Kuchtová. Práca vybraná v súťaži projektov bude inštalovaná v priestoroch SNG (nie vo výstavných priestoroch) a medializovaná v našich materiáloch. Vybraný návrh bude honorovaný, uhradíme tiež náklady na realizáciu stromčeku, ktorá by mala prebehnúť v priebehu novembra „na kľúč”.
Dielo by malo byť sprístupnené najneskôr 4. decembra 2015.

Kontakt pre viac informácií: dasa.pestova@sng.sk

REALIZOVANÉ PROJEKTY

Vianočný stromček 2014 | Silvia Jokelová

Vianočný stromček 2013 | Pavla Sceranková & Dušan Záhoranský

Vianočný stromček 2012 – Dorota Kenderová
Vianočný stromček 2011 – Marek Kvetan
Vianočný stromček 2010 – Dorota Kenderová